Ciekawe miejsce na urodziny dla wnuka w Warszawie – Minigolf

Dziecko układające piłeczki przy dołku

Wybór odpowiedniego miejsca na urodziny dla dziecka może nastręczać sporo problemów. Różnica pokoleń jest czasem tak duża, że nie sposób nadążyć za obecnymi trendami i modami. Bardzo często to, co senior uważa za dobrą zabawę dla dziecka może być nudne i mało interesujące. Warszawa obfituje w ciekawe miejsca do urządzenia urodzin dla dziecka. Dlatego też warto poszukać inspiracji na portalach i stronach internetowych. My polecamy zorganizowane urodziny na polu do gry w minigolfa.

Dziecko układające piłeczki przy dołku

Przyjęcie, które wnuk z pewnością zapamięta

W Warszawie organizacją przyjęć urodzinowych połączonych z grą w minigolfa jest Time Machine Minigolf. Poza rozegraniem partii na pełnowymiarowym 18 dołkowym polu, firma oferuje niezapomniane wrażenia wizualne. Dzięki zastosowaniu technologii 3D uczestnicy zabawy będą w stanie przenieść się w czasie do średniowiecznej Anglii, starożytnego Rzymu lub antycznej Grecji. Z pewnością jest to ciekawe miejsce, do którego warto zaprosić swoje wnuki.

Dodatkowe atrakcje dla energicznych wnuków

Uczestnicy urodzin otrzymają również do swojej dyspozycji słodkie i zdrowe przekąski oraz napoje, by zregenerować siły utracone podczas zabawy. Ponadto dla miłośników wyjątkowo aktywnie spędzanego czasu Time Machine Minigolf proponuje wstęp do sali zabaw Inca Play. W tym to pomieszczeniu znaleźć można korytarz luster, ściankę wspinaczkową, karuzelę niczym z wesołego miasteczka oraz ogromny małpi gaj z linami, siatkami i kulkami.

Minigolf jako forma aktywnego wypoczynku

Każda forma aktywnego i ciekawego spędzania czasu jest dobra. Gra w minigolfa pozwala rozwinąć koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawi wiele radości najmłodszym. Jest to też doskonała okazja do spędzenia czasu z wnukami. Tutaj nie liczy się wyjątkowa sprawność fizyczna, a jedynie pewne oko i odrobina cierpliwości.

Minigolf jest grą dla każdego. Nie obowiązują tutaj żadne ograniczenia wiekowe. Mogą w niego grać dzieci i dorośli. Seniorzy natomiast zyskują wyjątkową okazję, by utrzymać sprawność fizyczną jednocześnie dobrze się bawiąc.

Kij i piłeczka do gry w minigolfa

Zasady gry w minigolfa

Zasad gry nie jest tak dużo jakby się mogło wydawać. Nikomu nie sprawi trudności opanowaniu kilku prostych reguł.

W grze chodzi o to, by jak najmniejszą liczbą uderzeń wprowadzić piłkę do dołka. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Tory są zróżnicowane i przy nieuwadze piłeczka może wypaść poza bandę. W takim przypadku próbę należy zacząć od miejsca startowego dla danego etapu. Gdy piłeczka utknie zbyt blisko bandy dozwolone jest przesunięcie jej nieznacznie w kierunku toru od krawędzi (na odległość nie większą niż stopka od kija).

Zasad gry można nauczyć nawet małe dziecko, co sprzyja pogłębianiu relacji z wnukami. Dzieci z pewnością docenią to, że dziadkowie będą chcieli z nimi wspólnie pograć wminigolfa i nauczyć się nowych rzeczy. Być może oba pokolenia złapią „bakcyla” i będzie to ich ulubiona forma aktywnego wypoczynku.

Liczy się dobra zabawa

Przytoczonych wyżej reguł nie w pełni trzeba przestrzegać. Chodzi przecież o dobrą zabawę i spędzenie czasu z wnukami, których w obecnych czasach trudno namówić na odrobinę ruchu.

Minigolf dla małych i dużych

Gra w minigolfa ma działanie motywujące i uspokajające. Nie chodzi w nim o jak najszybsze ukończenie 18 dołków. Ważna jest precyzja i cierpliwość. Z tego powodu minigolf można śmiało polecić osobom w każdym przedziale wiekowym. Dzieci oderwą się od świata wirtualnego i przeniosą emocję z niego do świata rzeczywistego. Dorośli natomiast zapomną choć na chwilę o codziennych problemach.

Szukając miejsca na urodziny dla swoich wnuków w Warszawie lub innym mieście, warto rozejrzeć się za aktywnymi i ciekawymi formami wypoczynku. Dzieciom nie tylko sprawi to radość, ale także będzie to miało korzystny wpływ na ich zdrowie.

Słuchmed badanie słuchu za darmo