Ciekawe i stylowe dodatki do wnętrza

fototapetyStylowe wnętrza nie muszą być drogie.

W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród setek, jeśli nie tysięcy, elementów, dzięki którym upiększymy nasz dom czy biuro. Odrobina eleganckiego sznytu albo przytulne, ciepłe dodatki – nie musimy ograniczać się do wyboru na stałe. W poniższym tekście przedstawimy Ci kilka pomysłów, które pomogą Ci upiększyć swoje cztery ściany.

Coraz popularniejszą opcją są fototapety. Nie bez powodu – stosunkowo niewielkim kosztem możesz całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Ułożenie jest również proste i mało wymagające – tapety przyjeżdżają zwinięte w rolkach i wystarczy je przykleić do ścian, uprzednio zrywając poprzednie. Dodatkową zaletą jest to, że przykryją one niewielkie pęknięcia w ścianach, często występujące w polskim budownictwie. Pomalowanie farbą jest bardziej wymagające, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie podłoża, jak i samo nałożenie. Szczególnie ciekawe są tapety 3D, które imitują efekt trójwymiarowości i głębi dzięki sprytnej iluzji optycznej. Najlepszy efekt daje zastosowanie dużej tapety, dlatego też polecamy Ci wybrać ją na dużą, niezasłoniętą niczym ścianę. Dla osób uwielbiających podróże świetną opcją są mapy-zdrapki, pozwalające w estetyczny sposób zaznaczyć zwiedzone już kraje i kontynenty.

Klasyczne rozwiązanie z dalekiego wschodu

Parawany, chociaż niecieszące się popularnością w Polsce, od wieków są stałym elementem mieszkań i lokali w państwach azjatyckich – na przykład Japonii czy Chinach. Pierwotnie ciężkie i solidne, z drewna, nie nadawały się do przenoszenia. Obecnie stosowane materiały i technologie zmniejszyły wagę, przy zachowaniu wytrzymałości. Parawany możemy zastosować jako wiatrołap w wejściu do domu, przedzielenie pomieszczenia czy po prostu jako ozdobę. Misterne i pełne szczegółów wzory przyciągają uwagę i są ozdobą równie stylową, jak fototapeta, natomiast mają ogromną przewagę – mobilność. Zastosowanie ich w formie ścianki działowej pozwala dopasować podział pomieszczenia w krótką chwilę. Prócz domu, parawany świetnie sprawdzą się w lokalach usługowych – na przykład gabinecie kosmetycznym czy zakładzie fryzjerskim. Z szeroką ofertą produktów zapoznasz się na https://www.swiat-obrazow.pl/parawany.html.

Elegancka sztuka na ścianę

Jeśli preferujesz coś mniej przyciągającego uwagę niż duża tapeta czy parawan, zainwestuj w obraz na płótnie. Ponadczasowy i elegancki, może ozdobić każde pomieszczenie w mieszkaniu czy biurze, a mnogość wzorów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Jeśli preferujesz odrobinę nowoczesności, wybierz obraz na szkle laminowanym albo podświetlany diodami LED. Warto także pamiętać o możliwości przygotowania obrazu z własnej grafiki. Jest to świetna opcja dla artystów czy fotografów, pozwala bowiem wykonać pamiątkę – dla siebie bądź na prezent – z ważnej czy niezapomnianej chwili w życiu. Cały proces można szybko i łatwo wykonać przez Internet, a gotowy produkt przyjedzie pod drzwi.

Ozdabianie wnętrz nigdy nie było tak proste i przystępne, jak obecnie. Dzięki nowoczesnej technologii cena spersonalizowanego produktu jest na każdą kieszeń, niezależnie czy mówimy o obrazie, czy fototapecie.