Cegła dekoracyjna we wnętrzu minimalistycznym

cegła dekoracyjnaStara cegła czy cegła dekoracyjna? A może stara cegła jako dekoracja?

Wydawać by się mogło, że styl minimalistyczny i cegła ozdobna to dwie zupełnie inne bajki. W końcu minimalizm we wnętrzu kojarzy się z pewnego rodzaju prostotą i oszczędnością w doborze wyposażenia czy też stonowaną kolorystyką. Czy w tym subtelnym, skromnym środowisku jest miejsce na wyrazistą starą cegłę z rozbiórki? Czy cegła dekoracyjna pasuje do wnętrza? Przekonajmy się.

Płytki ceglane  – cegła dekoracyjna w stylu minimalistycznym

Rozglądając się po wnętrzu mieszkalnym czy też biurowym urządzonym w stylu minimalistycznym – znajdziemy wszelkiego rodzaju przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Mowa tu o drewnie, kamieniu, stali, betonie czy tytułowej czerwonej cegle dekoracyjnej. Wspólną cechą charakterystyczną tych materiałów jest surowość, która doskonale łączy się z wyważoną, chłodną kolorystyką – bielą, beżami, szarościami, ale też czernią, granatem czy ciemną zielenią.

cegła dekoracyjna

Stara cegła czy cegła dekoracyjna? A może stara cegła jako dekoracja?

W takim otoczeniu płytki z cegły będą wprost zachwycać, nawet jeśli zdecydujesz się zmienić ich naturalną barwę i pomalujesz je na biało, szaro czy też czarno. To właśnie dzięki nim pomieszczenie zyska na oryginalności i nabierze indywidualnego charakteru.

Stara cegła i minimalizm – naturalność połączona z subtelnością

Cegła dekoracyjna uchodzi za materiał ciężki wizualnie, dlatego bardzo ważne jest wcześniejsze rozplanowanie jej zastosowania w danym pomieszczeniu. Zastanów się, czy chcesz wykończyć płytkami ceglanymi całą ścianę, a może tylko jej fragment? Jeśli Twoje wnętrze odznacza się niewielkim metrażem, to pokryj retro cegłą jedynie fragment ściany, słup czy wyspę kuchenną. W przeciwnym razie ryzykujesz, że pomieszczenie optycznie się zmniejszy.

Lico cegły – gdzie szukać prawdziwej cegły do wnętrz?

Na rynku znajdziesz zarówno płytki z ciętej cegły rozbiórkowej, jak i płytki imitujące cegłę. Który z tych dwóch materiałów wybrać do wnętrza minimalistycznego? Zdecydowanie cegłę rozbiórkową!

Styl minimalistyczny, choć nie uznaje szeroko pojętego nadmiaru, z którym wiąże się przesyt i dezorganizacja, to ceni naturalność, przedmioty przyjazne środowisku. Imitacja cegły jak sama nazwa wskazuje, tylko przypomina ten piękny surowiec…

Cegła wnosi klimat do wnętrza

Niepowtarzalny, autentyczny wygląd ceglanej ściany we wnętrzu może zagwarantować wyłącznie lico cegły rozbiórkowej. W tym wypadku nie tylko kolor, ale i nieregularna faktura wniesie do pomieszczenia unikalny klimat i podkreśli jego styl.

Płytki z cegły na ścianę, cegłę na podłogę oraz niezbędne akcesoria, takie jak impregnat i fuga do cegły dekoracyjnej znajdziesz w sklepie internetowym e-Cegła.

 

Zobacz: Dom i Remont