Z pomocą chorej wątrobie

borotutuNa wątrobę - borotutu - tajemnicza roślina.

Borututu na wątrobę.

Borututu to niezwykły prezent od Afryki dla świata. Stymuluje pracę wątroby i regeneruje ją, również w stanach nowotworowych i po chemioterapii.

Niezwykła roślina – Cochlospermum angolensis, której korzeń wykazuje zbawienne dla organizmu właściwości, zdobyła już popularność za oceanem. Borututu – bo tak nazywa się suplement uzyskany z suszonego korzenia tego afrykańskiego drzewa, wspomaga regenerację wątroby w przypadku jej marskości, stanach zapalnych, oraz, dzięki silnym właściwościom detoksykacyjnym – w  chorobach onkologicznych. Może stać się  naturalnym wspomaganiem przy chemioterapii osłabiającej organizm i funkcje innych narządów wewnętrznych.

Roślinę rozpropagowali przed wiekami kolonizatorzy, którzy podpatrzyli u afrykańskich plemion sposoby jej wykorzystania w walce z malarią. Mieszkającego w Afryce, znanego portugalskiego lekarza Julio de Souza Lopesa zaintrygowało inne działanie rośliny – eliminacja skutków nadużycia środków halucynogennych, stosowanych w rytualnych obrzędach plemiennych. Prowadzone przez niego badania udowodniły, że napar z korzenia drzewa wypity przed zażyciem  środków odurzających eliminował uczucie narkotycznego kaca. Dziś firma Lopesa jest największym producentem Borututu na świecie.

Portugalskie, wieloletnie badania tej wyjątkowej rośliny potwierdziły jej dobroczynny wpływ na wątrobę, woreczek żółciowy, trzustkę i śledzionę, a to dzięki zawartym w niej chinonom, katechinom, fenolom i bioflawonoidom. Poprawa funkcji tych narządów u pacjentów po terapiach onkologicznych może przyspieszyć rekonwalescencję i usprawnić pracę całego organizmu.

Borututu pomaga odtruć organizm przez wiązanie jonów metali ciężkich, zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, a także wspomagająco przy grzybicach spowodowanych szczepami Candida albicans. Zaobserwowano, że katechiny hamują rozwój takich drobnoustrojów jak Helicobacter pylori, jednocześnie przyczyniając się do ekspansji pożądanych w organizmie bakterii kwasu mlekowego. Dzięki temu roślina ma także działanie wspomagające w leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Najistotniejszy jest jednak jej korzystny wpływ na wątrobę, zwłaszcza w jej stanach patologicznych.

Wstępne wyniki badań prowadzonych w Polsce wykazały, iż substancja ta posiada również właściwości antyoksydacyjne oraz istotne związki biologicznie czynne.

Jednym z pionierów stosowania Borututu w Polsce jest dr Jacek Giovanoli-Jakubczak z warszawskiej kliniki Vega Medica. Jak twierdzi, terapia tą rośliną doskonale wpływa na pacjentów cierpiących na schorzenia wątroby i pęcherzyka żółciowego, choroby skórne wynikające z zaburzonej detoksykacyjnej funkcji wątroby (trądzik, łuszczyca, niektóre postaci atopowego lub/i łojotokowego zapalenia skóry) oraz z podwyższonym poziomem cholesterolu.

 

Borututu można zamówić telefonicznie pod numerem: 537 887 402 lub mailowo: jacekrudnicki1@wp.pl. Suplement można kupić również w niektórych aptekach, u Bonifratrów w Łodzi, Krakowie, Cieszynie, Katowicach i Wrocławiu, w warszawskiej Klinice Vega Medica, oraz u licencjonowanych dystrybutorów w Internecie.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: Borututu – na ratunek wątrobie. Tam znajdą Państwo wiele ciekawych informacji oraz będą mogli wymienić się doświadczeniami związanymi ze stosowaniem produktu.

borututu dla seniora