Borowina: Kuracja leczniczym błotem

Borowina białe błotoBorowina - prawdziwy hit w sanatorium znany od lat.

Borowiny były stosowane w medycynie naturalnej do leczenia różnego rodzaju urazów już od dawna. Znane były także ze swych właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Borowina to inaczej nieodwodniony torf, który powstaje w wyniku rozkładu roślin w środowisku wilgotnym, przy niewielkim dostępnie powietrza. Tak powstały torf jest bogactwem kwasów organicznych i soli mineralnych.

Błoto torfowe

Zanurzenie się w wannie z błotem torfowym  jest z całą pewnością szczególnie pomocne w leczeniu chorób stawów, kręgosłupa, narządów trawiennych oraz peryferyjnego układu nerwowego. Pracownicy ośrodków SPA zaproponują Ci aplikacje błotne przeznaczone specjalnie na dziąsła, aplikacje elektro-błotne oraz błotne tampony. Błoto pomoże skórze odzyskać jędrność i przyswoić biologicznie aktywne substancje, które wpływają na wszystkie układy organizmu. Błoto torfowe stosuje się w leczeniu chorób centralnego układu nerwowego, chorób narządów płciowych oraz w leczeniu zaburzeń układu trawiennego.

Białe błoto lecznicze

Białe błoto lecznicze czyli  jeziorny muł o organicznym pochodzeniu, który zawiera wiele biologicznie aktywnych substancji oraz mikroelementów. Podczas zabiegu błoto będzie działało nie tylko na Twoją skórę, lecz również na tkankę oraz narządy wewnętrzne. Zabiegi z białego błota wpłyną korzystnie na układ krwionośny i przemianę materii, pomogą również organizmowi w wydaleniu szkodliwych substancji oraz toksyn. Błoto, nawilżając skórę, chroni ją przed przesuszeniem i starzeniem. Już po kilku zabiegach odczujesz, jak wzmacnia się Twój układ odpornościowy. W sytuacji, gdy jesteś chory, w Twoim organizmie spowolni się lub zupełnie zaniknie proces zapalny, uaktywni się działanie odpowiednich gruczołów.

Szczególnie skuteczne są kąpiele wannowe mineralne z błotem leczniczym – już 20 minut spędzonych w wannie z ciepłym błotem otworzy pory skórne oraz wpłynie pozytywnie na wydalanie toksyn. Do Twojej skóry i układu krwionośnego trafi mnóstwo pożytecznych mikroelementów i biologicznie aktywnych substancji, a także polepszy się przemiana materii.

Kąpiele błotne mają właściwości znieczulające, przyśpieszają proces gojenia się ran oraz regeneracji uszkodzonej tkanki. Kąpiele te skutecznie leczą przewlekłe zapalenia, alergie, zakłócenia pracy układu trawiennego, choroby stawów, mięśni oraz ginekologiczne i urologiczne dolegliwości.

Ten typ leczenia doskonale znali już Egipcjanie, wykorzystując z powodzeniem muł nilowy.

Litewskie uzdrowiska zapraszają  na wyprawę rzekami i jeziorami, oferują wypoczynek i szybsze odzyskanie sił. Poczuj lecznicze walory borowiny, wróć szybciej do zdrowia, omiń kolejkę NFZ.

Słuchmed badanie słuchu za darmo