Ból zęba — Kiedy jest to powód do wizyty u dentysty?

bolacy zabNie ma na co czekać kiedy boli ząb, można je stracić wszystkie.

Co zrobić kiedy boli ząb?

Ból zęba to jasny znak, że zbliża się konieczność odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Często jednak odkładamy tę wizytę, a przez to powstałe dolegliwości bólowe często nasilają się, przez co codzienne życie staje się nie do wytrzymania. Jest on niezwykle uciążliwy, stąd też kluczowym jest szybkie zareagowanie na zmiany zachodzące w jamie, gdyż ból nigdy nie jest czymś normalnym? Jakie dolegliwości najczęściej powodują wystąpienie bólu uzębienia? Sprawdźmy to!

Nadwrażliwość zębów

Ostry ból, który pojawia się sporadycznie i co najważniejsze — nagle, to może być to przejaw wystąpienia nadwrażliwości zębów. Najczęstszym powodem jej występowania jest utrata szkliwa i odsłonięcie kanalików zębinowych. Wówczas dochodzi do sytuacji, w której zimne i ciepłe bodźce prowokują przewodzenie do miazgi, czyli unerwionej tkanki zęba.

Wbrew pozorom, nadwrażliwość zębów jest całkiem prosta do wyleczenia, a wystarczy odwiedzić stomatologa! Może on zastosować specjalne preparaty, które zamykają kanaliki zębinowe. Dzięki temu dolegliwość ta przestaje dawać o sobie znać, a my możemy bez problemu spożywać wszystkie posiłki.

Postępująca próchnica

Próchnica to także jeden z najczęstszych powodów występowania bólu zęba. W początkowej fazie tej choroby ząb może boleć nas sporadycznie, jednak gdy pozwolimy, aby próchnica rozwinęła się i doprowadziła do zapalenia miazgi, dolegliwości staną się niemalże chroniczne. Ból przy rozwoju próchnicy sranie się pulsujący i uniemożliwi komfortowe życie.

W takim momencie warto poddać się zabiegowi, jakim jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, wykonywane w wysokiej klasy gabinetach, jak https://justynapol.pl/. Współcześnie prowadzony zabieg endodoncji jest całkowicie bezbolesny i kładzie najwyższy nacisk na komfort pacjenta. Sporą rolę odgrywa też doświadczenie stomatologa, który wykonuje ten zabieg — gwarantuje to skuteczność i profesjonalizm leczenia kanałowego.

Poważniejsze przypadki

Jeżeli jednak w naszej jamie ustnej daje o sobie znać stały, intensywny i pulsujący ból, to może być to znać, że w naszej jamie ustnej rozwinęły się poważniejsze przypadki chorobowe. Mogą to być zapalenie tkanek wokół korzenia zęba, obecność ropnia czy nawet torbiel korzeniowa. Jeżeli więc czujecie bardzo silny ból, a dodatkowo zauważycie objawy takie jak gorączka czy wyraźny guzek w okolicy dziąseł — powinniście niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego. Ba, jeżeli poczujecie jakikolwiek ból, to waszym celem powinno być odwiedzenie wysokiej klasy specjalisty!

Słuchmed badanie słuchu za darmo