Bodo: Poznaj najbardziej uwielbianego aktora lat 20-tych

Bodo film o Eugeniuszu Bodo, aktor przedwojennyBodo film o Eugeniuszu Bodo, aktor przedwojenny

Eugeniusz Bodo był najbardziej uwielbianym przez płeć piękną przedwojennym aktorem, czego wielokrotnym świadkiem była kamienica, w której mieszkał przy ul. Marszałkowskiej 132. Dziewczęta często wypisywały sercowe wyznania na ścianach: „Geniuś”, „O, mój Geniuszu!”, „Ukochany artysto!”, „Najcudniejszy Boduleczek!!!”, „Twoja na zawsze”, „Ty, tylko Ty!”, „Błagam o spotkanie jutro o 7-mej rano w Łazienkach!”, „Podły, dlaczego nie przyszedłeś?”, „Kocham Cię!”.

– Przez tę ścienną literaturę ciągle mi grożą eksmisją. Gospodarzowi domu sprzykrzyło się już odnawiać schody. I co ja biedny zrobię, jak mnie wyrzucą? Na ulicy będę musiał nocować… Albo pod mostem Poniatowskiego…” żalił się aktor Eugeniusz Bodo swego czasu dziennikarce miesięcznika filmowego Srebrny Ekran.

Bodo: Film ogromnie wzruszający, pełny muzyki, rewii z lat 20-tych. Od 3 marca w kinach.

Wszystko w filmie BODO zrobione jest tak, by podobało się widzom. Jest młody i zdeterminowany chłopak. Jest wielka miłość. Są marzenia, które się spełniają. Zapierająca dech w piersiach sława i dalekosiężne plany. Dużo muzyki, mnóstwo tańca oraz szczypta nostalgii. A to wszystko na wielkim ekranie już na dzień kobiet.

Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem film BODO inspirowany jest życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Film BODO to wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.

Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

Redakcja Słowo Seniora zaprasza swoich Czytelników do kin na film BODO od 3 marca 2017 r. Warto!

Obsada: Tomasz Schuchardt, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi, Anna Pijanowska, Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Wojciech Solarz, Maja Hirsch, Stefan Pawłowski, Antoni Królikowski i inni.

 

Bodo. Akson Studio Dystrybucja

Słuchmed badanie słuchu za darmo