Bo nigdy nie jest za późno, żeby uczyć się języków obcych!

uk flagaNauka języka angielskiego dla seniora jest najlepszym wyborem.
Najlepiej wiedzę przyswajają dzieci. To prawda! Wydaje Ci się zatem, że mając 70 lub więcej lat, straciłeś już swoją szansę na naukę czegoś nowego, np. języka obcego. Przeprowadzono wiele badań, które potwierdziły, że języka angielskiego czy każdego innego, którym nie posługujemy się na co dzień można nauczyć się niezależnie od wieku. Potrzebne są tylko chęci i oczywiście motywacja.

Angielski dla seniorów? Na naukę nigdy nie jest za późno, podobnie jak na realizację swoim marzeń!

Seniorzy mają też więcej wolnego czasu, który mogą przeznaczyć na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a także pogłębianie swojej wiedzy. Współczesny senior to już nie osoba tylko spędzająca całe dnie w fotelu, a człowiek aktywny, spragniony nowych doznań, spełniający swoje marzenia.

Nowoczesny senior

Jeszcze kilka lat temu o nauce w starszym wieku nie mówiło się zbyt wiele. Dzisiaj powstają specjalne szkoły, a także uniwersytety trzeciego wieku, w których seniorzy mogą skorzystać z bogatej oferty nauczania, lekcji i zajęć przystosowanych do ich możliwości, preferencji i oczekiwań. To także doskonała forma spędzania czasu wolnego wśród rówieśników, motywacja do wyjścia z domu, spotkania się z innymi i nawiązania nowych znajomości. Jedną z ciekawszych form nauki języka obcego, jaka proponowana jest osobom starszym, jest kurs językowy połączony z wyjazdem za granicą. Takie możliwości stwarza seniorom Smile Trips . To alternatywa dla typowych wakacji, możliwość odkrywania oraz poznawania nowych miejsc, a także nauki.

Ucząc się języka obcego, odbudowujesz i tym samym wzmacniasz poczucie własnej wartości, wyznaczasz sobie nowe cele, masz więcej chęci i motywacji do działania. Twoja córka wyjechała za granicę i zaprasza Cię do siebie na wakacje? Twoja wnuczka wyszła za obcokrajowca? Masz okazję spełnić swoje marzenie o podróży do Hiszpanii czy Grecji? A może po prostu chciałbyś pomóc wnuczce przy odrabianiu lekcji z języka angielskiego? Mając cel, łatwiej jest znaleźć w sobie motywację. To znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i wzmacnia w Tobie chęć jej pogłębiania.

Wykorzystaj swoje predyspozycje

Jako senior jesteś już osobą doświadczoną życiowo. Wiesz, jaka metoda nauczania w Twoim przypadku przynosi najlepsze efekty. Masz świadomość, że aby coś osiągnąć, trzeba poświęcić temu czas i dużo pracy. Możesz łatwo ocenić, jakie założenia jesteś w stanie zrealizować, nie wyznaczasz sobie nierealistycznych celów, znasz siebie i swoje możliwości. Jeżeli wykorzystasz swoje doświadczenie życiowe, nauka języka obcego będzie skuteczniejsza.

Co więcej, nauka nie jest Twoim obowiązkiem, jak jest to w przypadku dzieci i młodzieży. Nikt z nas nie lubi nakazów, a szkołę młodzi ludzie traktują jako przykry obowiązek, co na pewno nie pomaga im w nauce. Dla Ciebie jest to możliwość, jedna z form spędzania wolnego czasu, która dodatkowo przynosi pożyteczne efekty. Należy również podkreślić, że doświadczenie życiowe pozwoliło Ci wypracować w sobie lepszą organizację, a to bardzo pomaga przy nauce. Nie jesteś także uwikłany w sidła zaawansowanej technologii, która ma negatywny wpływ na naszą koncentrację. Jesteś więc w stanie dłużej skupić się na jednej rzeczy niż młodzi ludzie.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Nigdy wcześniej nie miałeś tak dużo czasu na realizację swoich marzeń i planów jak teraz. To czas, który w całości możesz poświęcić sobie. Co powiesz na wakacje za granicą z osobami w Twoim wieku? Poznasz nową kulturę oraz ludzi, zasmakujesz innej kuchni i zwiedzisz miejsca, które dotychczas mogłeś podziwiać tylko w telewizji, książkach i albumach, które były w Twoich marzeniach. Wakacje z Smile Trip to zorganizowane wyjazdy, zapewniające kursy językowe przystosowane do Twojego wieku. Podczas zajęć poruszana jest tematyka bliska Twojej codzienności. Możesz wybrać wyjazd językowy ukierunkowany tylko na naukę lub z dodatkowymi atrakcjami regionu, wycieczkami i zwiedzaniem.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo