Blogowanie Dla Seniora – Wybieramy Hosting Pod WordPress

Blogi tworzonena są najczęściej na silniku WordPress

Techniczne aspekty tworzenia bloga od hostingu do domeny

Wiele osób starszych przeżywających jesień życia, mając mnóstwo czasu wolnego, chce go wykorzystać w efektywny sposób. Coraz częściej chęć opowiedzenia o zdobytym doświadczeniu czy przeżyciach skłaniają seniorów do założenia bloga.
Mają przez to możliwość bez wychodzenia z domu, opowiedzenia swojej historii życia osobom oddalonym nawet o tysiące kilometrów.

coraz więcej seniorów decyduje się na założenia blogaTrudności technologiczne

Kwestią najtrudniejszą dotychczas były sprawy techniczne. Jeśli senior nie miał możliwości skorzystania z pomocy osoby, która zna się na technikaliach, związanych z założeniem strony internetowej, to najczęściej rezygnował on z tego pomysłu. Pisanie linijek kody w HTML, czy korzystanie z darmowych, ale topornych programów do tworzenia stron nawet osobom młodszym bardziej obeznanym ze sprawami komputerowymi sprawiał duży problem.

Wraz z coraz większą popularnością WordPressa zauważono wzrost ilości stron tworzonych przez użytkowników domowych, którymi są również osoby starsze.
WordPress jest prostym systemem zarządzania treściami najczęściej wykorzystywanym właśnie na blogach.

Hosting pod blog na silniku WordPress

Zaczynając przygodę z blogiem, musimy znaleźć miejsce, gdzie będą przechowywane wszystkie pliki, materiały z galerii itp. Wybór odpowiedniego hostingu wspierający WordPress ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych przechowywanych na stronie internetowej. Polecany przez nas hosting pod WordPress firmy Progreso, to doskonały wybór dla początkujących blogerów.
Warto wybrać firmę hostingową, która kusi klientów nie tylko ceną, ale również dzięki doświadczeniu na rynku zapewnia bezpieczne użytkowanie.

Szybkość działania strony

Kolejnym z aspektów, na jaki powinno się zwrócić uwagę, jest szybkość działania strony.
W zależności od sprzętu, który oferuje firma hostingowa, szybkość ładowania strony może być różna. Czytelnicy częściej odwiedzają strony, na których wczytanie nie trzeba długo oczekiwać. Jest to bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o przyciągnięcie nowych użytkowników.

E-mail na własnym serwerze

Pisząc bloga, chcemy, aby nasi czytelnicy mieli możliwość skorzystania z określonej przez nas formy możliwego kontaktu. Najczęściej jest to możliwość kontaktu przez formularz czy e-mail. Wybierając dobrego dostawcę usługi, znajdziemy w jego ofercie możliwość stworzenia kont pocztowych na naszym serwerze. Dzięki temu nie musimy podać prywatnego maila, przez co unikniemy jego częstego spamowania.

Wsparcie stron na silniku WordPress

Czas, który jest potrzebny na takie zadanie nawet dla osoby, która wcześniej tego nie robiła to jedynie kilka minut. Ważne, aby firma oferująca usługę hostingową zaznaczyła w ofercie, że wspiera działanie stron opartych na silnikach WordPress. Sprawdzając powyższe aspekty, będziemy mieli pewność, że nasza strona będzie mogła się rozwijać.

Czy senior poradzi sobie z zakupem?twoje wspomienia dzięki blogowi mogą czytać teraz internauci z całego świata

Zakup domeny jest równie prosty, jak wszystkie zakupy przez internet. W razie jakichkolwiek problemów każdy z lepszych operatorów dysponuje wsparciem technicznym, które pomaga w procesie zakupy i późniejszego użytkowania. Dzisiejsi dostawcy stawiają na łatwe i instynktowne rozwiązania, ponieważ chcą dotrzeć do możliwie jak największej grupy odbiorców.

Wybór domeny

Wybierając serwer, warto również rozważyć możliwość rejestracji domeny.
Domena to nazwa naszej strony internetowej. Składająca się z dwóch elementów wyróżniających nas spośród miliardów stron internetowych. Pierwszy człon to najczęściej nazwa firmy, rodzaj działalności/tematyka czy po prostu dane autora. Drugim członem jest końcówka, jest to kilku-litrowy ciąg znaków. Przykładami najpopularniejszych końcówek przy blogach są:

  • .pl
  • .blog
  • .org
  • .com

Odpowiednie połączenie tych dwóch elementów daje nam możliwość uzyskania chwytliwej nazwy, dzięki czemu blog będzie łatwiej zapamiętywany. Bezpośrednio będzie przekładało się na jego popularność. Kto nie marzy o tym, aby historie, którymi chce się podzielić, nie docierały do jak największej liczby odbiorców.

Wybór szablonu

Aby nasz blog był przejrzysty i przyjemny dla użytkowników, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego szablonu. Jest to wygląd strony, który można edytować i zmieniać pod własne potrzeby. Istnieją szablony zarówno darmowe, jak i te, za które trzeba zapłacić.

Na początku tworzenia bloga warto wykorzystać jeden szablon spośród setek darmowych dostępnych w internecie. Ich edycja czy wpisywanie nowych treści jak bardzo intuicyjne, dzięki czemu nie trzeba być specjalistą od stron internetowych, aby prowadzić blog.
Dostępne darmowe szablony mogą tematycznie być dobrane do profilu bloga.
Inny szablon wybiorą Panie, które chcą podzielić się swoimi przepisami, a inny seniorzy tworzący blogi np. o zabytkowych samochodach, którymi często jeżdżą.

Odpowiedni pakiet hostingowy

W zależności od potrzeb przyszłych administratorów strony, firmy hostingowe sprzedają swoje usługi w pakietach czy planach. W zależności od ilości miejsca potrzebnego na dyskach SSD pojemność serwera może być różna. Jest to ilość miejsca na zdjęcia, wiadomości na poczcie czy inne pliki związane z blogiem seniora.
Tworząc bloga, warto sprawdzić jak łatwo wdrożyć certyfikat SSL, który zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom odwiedzających stronę.

Podsumowanie

Do tworzenia bloga potrzebny będzie Ci tylko laptop

Seniorzy zainteresowani stworzeniem bloga, mają ułatwione zadanie w dzisiejszych czasach. Dzięki intuicyjnej technologii WordPress każdy senior może podzielić się swoimi pasjami, wspomnieniami czy doświadczeniem z szerokim gronem odbiorców. Jest to jeden z najnowszych sposobów walki z rosnącą samotnością. Wybierając świetnego dostawcę hostingu, mamy możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji. Takich jak tworzenie nielimitowanych stron internetowych, szybkie i bezpieczne działanie strony. Jest to bardzo proste porównywalne z każdymi zakupami przez internet. Przed otwarciem bloga warto również przemyśleć nazwę domeny. Będzie to z marketingowego punktu widzenia klucz do zyskania popularności. Dobierz szablon dobrany do tematyki twojego bloga, to dodatkowo podniesie jego całościowy odbiór.

Słuchmed badanie słuchu za darmo