Biurowy niezbędnik – poznaj ergonomiczne krzesła obrotowe

Jak wybrać krzesło obrotoweJak wybrać krzesło obrotowe

Pracując przy komputerze co najmniej kilka godzin dziennie spędzasz siedząc przy biurku. Szczególnie uciążliwie siedzenie doskwiera po 50-tce. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej postawy. Jak to zrobić? Poznaj ergonomiczne krzesła obrotowe.

Jak wybrać najlepsze krzesło obrotowe?

Na rynku dostępnych jest ogrom krzeseł i foteli biurowych. Przed wieloma osobami zarządzającymi biura pojawia się pytanie – jak wybrać te najlepsze? Z jednej strony ważna jest ich prezencja, praktyczność, wygoda i jakość, z drugiej nikt nie chce też wydawać fortuny na wyposażenie biura. Dlatego wybierając krzesła obrotowe należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych w tym przypadku aspektów. Przede wszystkim wybierajmy krzesła, które posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz są dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. To bardzo ważne ponieważ w tym momencie rynek zalewają tanie, chińskie produkty, które niestety są odpowiednio przebadane i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia osób z nich korzystających. Kolejna ważna kwestia to gwarancja. Kupując meble z których codziennie, przez co najmniej 8 godzin będą korzystać pracownicy, musimy mieć gwarancję, że nie rozpadną się one po miesiącu. Dlatego należy wybierać meble biurowe od sprawdzonych producentów, którzy na swoje produkty oferują co najmniej 2 lata gwarancji. Oczywiście to jeszcze nie wszystko.

Dobry fotel obrotowy do pracy biurowej przy komputerze będzie wyposażony również w:

  • odpowiednio szerokie siedzisko z możliwością regulacji jego wysokości,

  • wysokie, wyprofilowane oparcie z regulacją stopnia jego odchylenia,

  • podłokietniki,

  • co najmniej pięcioramienną podstawę wyposażona w obrotowe kółka,

  • oraz zagłówek.

Wybierając fotele do biura kierujmy się również praktycznością. Niestety jasne tapicerki z delikatnych materiałów wyglądają pięknie, ale są zupełnie niepraktyczne. Zazwyczaj poleca się fotele wykonane z prawdziwej lub ekologicznej skóry oraz zaawansowanych technologicznie tkanin, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia.

Zdrowa postawa w trakcie pracy

Świetnie dobrane krzesło biurowe to jeszcze nie wszystko. Liczy się również postawa pracownika, który będzie z niego korzystał. Przede wszystkim każdy fotel należy w odpowiedni sposób ustawić do konkretnej sylwetki. Zwróćmy uwagę na wysokość siedziska, tak aby kolana były zgięte pod kątem prostym a stopy przylegały do ziemie. Również bardzo ważne jest odchylenie oparcia, nie może być ono sztywne, ale także zbyt elastyczne. W tym przypadku kluczowy jest wzrost i waga pracownika. Co ciekawe często równie ważna jest wysokość biurka lub blatu pracowniczego. Najlepiej jeśli fotel wraz z podłokietnikami, będzie mógł spokojnie częściowo zmieścić się pod nim. Może to zapobiec nadmiernemu pochylaniu się nad biurkiem. Prawidłowa postawa w pracy może uchronić przed zbyt szybkim pogorszeniem się wzroku, schorzeniami kręgosłupa,a nawet zwykłymi bólami głowy.

Gdzie kupić krzesła obrotowe?

Osobiście zawsze polecamy kupować krzesła obrotowe oraz inne meble biurowe w sklepach stacjonarnych takich jak NoNameOffice, zawsze można zapoznać się z ich ofertą przed wybraniem się do salonu np. tutaj http://nonameoffice.pl/114-krzesla-obrotowe. Niestety oferta internetowa często jest przekłamana, a za niska cena stoi jeszcze niższa jakość. Nie dajmy się naciągnąć i nie kupujmy kota w worku. Tym bardziej, że zwrot paczek o sporych gabarytach nigdy nie jest łatwy, tani ani przyjemny. Zdecydowanie lepiej jest wypróbować meble w rzeczywistości, dokładnie się im przyjrzeć oraz skorzystać z porad profesjonalistów.

Słuchmed badanie słuchu za darmo