Bądź młoda niezależnie od wieku! Jak się za szybko nie zestarzeć?

Bądź młoda niezależnie od wieku! Jak się za szybko nie zestarzeć?Bądź młoda niezależnie od wieku! Jak się za szybko nie zestarzeć?

Mówi się, że wiek o niczym nie świadczy, jednak trudno jest się nim nie przejmować. Jeśli nie chcesz zbyt szybko poddać się jego wpływowi, zobacz jak możesz sobie poradzić z upływem czasu i zachować radość życia. To nie wiek, a stan umysłu świadczy o Twojej wewnętrznej młodości!

Wiecznie młoda, czyli jaka?

Zapewne wiesz, jak zachować młody wygląd najdłużej, jak się da. Codziennie stosujesz specjalne kremy i poddajesz się odpowiednim zaleceniom dietetycznym i zabiegom pielęgnacyjnym. Jednak pierwsze oznaki starzenia to widok w pewnym wieku nieunikniony i to, jak na nie zareagujesz zależy wyłącznie od Ciebie. Nie pomogą tu kremy, ani zabiegi chirurgiczne.

Młodość powinnaś nosić w sobie, a ciału pomagać jedynie utrzymać należyte zdrowie i formę. Jeśli mało przejmujesz się pojawiającymi się zmarszczkami i stać Cię na spontaniczność, to znaczy, że wciąż czujesz się młoda. Otwartość, ciekawość świata i zdolność do czerpania radości z chwil i „bycia dzieckiem” od czasu do czasu zapewni Ci wieczną młodość, nawet jak dawno skończysz 40, 60 czy 80 lat.

Chcesz być młoda? Nie poważniej!

Zbytnia powaga nikomu nie wychodzi na dobre – humor i zdolność do śmiania się odmładza wszystkich po równo! Jeśli wraz z ukończeniem 30. roku życia założysz sobie, że żartowanie i zabawa nie są już dla Ciebie, z pewnością zestarzejesz się szybciej niż rówieśnicy, którzy poszukują radości w życiu. O ile poważne i odpowiedzialne podejście do pracy, rodziny czy swojego zdrowia jest w cenie, o tyle żadna przesada nie popłaca. Młodość to swoboda, radość i zabawa, więc dostarczaj je sobie w każdym wieku. Dzięki temu będziesz nie tylko czuła się lepiej, ale i odbierana przez innych jako osoba, po której nie widać zbytnio upływu czasu.

Zachowaj młodość – nie ubieraj się, jak babcia!

Jeśli nie chcesz zbyt szybko pożegnać się ze swoją młodością nie myśl, że powinnaś wraz z ukończeniem 30 lat wyrzucić z szafy wszelkie kwieciste sukienki, kolorowe spodnie czy koszulki z nadrukami, a od teraz nosić jedynie beżowe garsonki i wygodne trzewiki. Nie wymieniaj garderoby, a noś wszystko to, w czym czujesz się i wyglądasz dobrze. Jeśli lubisz sportowy styl, nikt nie powiedział, że masz się z nim pożegnać. Również dodatki, makijaż czy perfumy nie powinny ulegać zmianie – po prostu bądź sobą. W określonym wieku wcale nie musisz sięgać jedynie po poważne stroje, a wręcz przeciwnie – młodzieżowe ubrania czy perfumy, takie jak marki Joop! pomogą Ci się odmładzać i czuć sobą niezależnie od wieku.

Nie myśl, że coś Ci nie wypada

Chcesz iść na koncert? Potańczyć? Nurkować? A może uwielbiasz festiwale? Jeśli naprawdę chcesz zachować młodość rób to, co kochasz jak najdłużej, nie przejmując się, że niektórzy uważają, że tak nie wypada. W każdym wieku możesz rozpocząć nowe hobby, które stanie się Twoją pasją. Podobnie jest z pracą – nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś robić ze względu na swój wiek. Poczucie młodości w dużej mierze zależeć będzie od tego, czy będziesz wciąż robić to, na co masz ochotę, bez względu na opinie ludzi.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo