Aktywne spędzanie wolnego czasu – korzyści dla seniora

seniorzy grający w szachy w parkuGra w szachy to idealny sport dla seniorów.

W opiece nad seniorem, równie ważne, co wsparcie w codziennych czynnościach, jest organizowanie jego wolnego czasu. Często osoby w podeszłym wieku popadają w rutynę, która ogranicza się do siedzenia przed telewizorem. Pomóż im wydostać się ze stanu bezsilności i przekonaj, że odpowiedni dobór zajęć przyczynia się do poprawy sprawności intelektualnej oraz fizycznej.

Gimnastyka umysłu – jak poprawić pamięć seniora?

Mózg podlega naturalnym procesom starzenia. Objawia się to zwykle kłopotami z koncentracją, zaburzeniami pamięci czy problemami z wykonywaniem codziennych czynności. Stymulacja i aktywizacja połączeń neuronowych z pewnością zaprocentuje większą sprawnością i lepszym zapamiętywaniem. Jedną z dyscyplin, która korzystnie rozwija umiejętności analitycznie, jest gra w szachy, znajdziesz ją w ofercie Rezydencji Senioralnej Słowik. Szachy kształcą zdolność logicznego myślenia, wspomagają rozwój inteligencji, również emocjonalnej oraz wpływają na umiejętności psychospołeczne. Bez względu na posiadane umiejętności – Rezydencja Senioralna Słowik gwarantuje naukę od podstaw – również tym, którzy nie mieli wcześniej szansy poznać zasad tej gry.

Niezwykle pozytywny wpływ na kondycję psychiczną osób w podeszłym wieku mają zajęcia plastyczne. Pozwalają uniknąć marazmu, który często towarzyszy starszym ludziom. Taka forma spędzania wolnego czasu, wywiera korzystny wpływ na zaburzenia lękowe czy stany depresyjne, a dodatkowo pomaga utrzymać sprawność manualną. Zajęcia z arteterapii poprawiają wewnętrzny spokój i dodatkowo relaksują, pozwalając na pełne wyciszenie. W Rezydencji Senioralnej Słowik, seniorzy pod okiem profesjonalnego malarza zdobędą nowe umiejętności.

Odpowiednia forma aktywności fizycznej dla ludzi w starszym wieku

Sport to zdrowie dla osób w każdym wieku. Dobór odpowiedniej aktywności ruchowej, szczególnie dla seniora, zależy głównie od jego sprawności ruchowej. Rezydencja Senioralna Słowik to miejsce tworzone przez ludzi z pasją, którzy dobierają zajęcia dostosowane do potrzeb podopiecznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, specjaliści wybierają bezpieczne dla starszych osób formy aktywności. Jedną z dostępnych propozycji w naszym domu opieki jest gra w bule. To jedna z dyscyplin najmniej zagrażająca zdrowiu, ponieważ nie naraża uczestników na urazy i kontuzje, co w przypadku seniora jest szczególnie ważne. Nasi trenerzy na bieżąco monitorują przebieg rozgrywki, przekazując wszelkie rady i wskazówki.

Rezydencja Senioralna Słowik, to miejsce, które zapewni każdej osobie starszej godne warunki życia. Położona w otoczeniu natury, pozwala ludziom starszym w ciszy  i spokoju podziwiać przepiękne krajobrazy. Z myślą o odwiedzających – powstał duży, bezpłatny parking i klimatyzowana restauracja gwarantująca komfortowe spotkania z bliskimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Generatory ozonu pomagają zadbać o zdrowie