8 sposobów, które działają jak lek na nerwy

Lek uspokajający na nerwyJak poradzić sobie z nerwami?

Nie panujesz nad nerwami? Na szczęście istnieją metody, które pomogą Ci odzyskać kontrolę. Sprawdź je.

Przygotuj się

Niezależnie czy denerwujesz się przed istotnym wystąpieniem rodzinnym, prezentacją, ważną rozmową czy innym ważnym wydarzeniem, przygotuj się. Przećwicz to, co masz do powiedzenia i upewnij się, że masz podstawową wiedzę, aby odpowiedzieć na każde pytanie. Nie ucz się na pamięć, ale postaraj się zrozumieć temat.

Sprawdź, czego się spodziewać

Co jeszcze zadziała jak lek na nerwy? Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji na temat przedsięwzięcia, które Cię stresuje. Jeśli na przykład wybierasz się na randkę, odwiedź miejsce spotkania dzień wcześniej. Zobacz, jak ono wygląda i jak ubrani są goście. Możesz nawet zajrzeć do menu, by nie martwić się o to, co zamówisz.

Skoncentruj się na sukcesach

Przed i w trakcie wydarzenia, przypominaj sobie sukcesy odniesione w przeszłości. Jeśli masz zrobić coś po raz pierwszy, przećwicz to wcześniej z przyjaciółmi lub rodziną. Martwisz się o romantyczną sytuację? Pomyśl, jak bardzo lubisz spędzać czas z tą osobą. Pamiętaj, że nerwowość to naturalna reakcja, jeśli kogoś bardzo lubisz.

Myśl pozytywnie

Myśl pozytywnie i używaj odpowiedniej wizualizacji. Zamykaj oczy i wyobrażaj sobie, że w stresującej sytuacji ogrania Cię spokój, a wszyscy wokół ciebie reagują dobrze. Jeśli denerwujesz się czymś, co musisz zrobić rano, ćwicz pozytywną wizualizację tuż przed zaśnięciem.

Skup się na oddychaniu

Czasami wszystkim, co musisz zrobić, aby się uspokoić, jest skoncentrowanie się na oddechu. Możesz wdychać powietrze przez nos i powolnie wypuszczać je przez usta lub po prostu głęboko oddychać.

Posiedź w ciemności

Nerwowość nierzadko jest wynikiem przeciążenia zmysłów. W takim przypadku uspokoi Cię wejście do ciemnego pokoju. Kiedy tam będziesz, skoncentruj się na spokojnym siedzeniu i oddychaniu, a zaczniesz czuć większą kontrolę.

Zapomnij

Chociaż nie możesz na zawsze zignorować swoich zmartwień, warto oderwać się od nich choćby na chwilę. Zrób coś, co pomoże ci zapomnieć o lękach i poczuć się bardziej swobodnie. Na przykład poczytaj, potańcz lub obejrzyj ulubiony program.

Dawaj upust emocjom

Niekiedy nie ma lepszego wyjścia niż poddanie się wzmożonym emocjom. Jeśli czujesz taką potrzebę, wypłacz się. Kolejnym sposobem na nerwy może być notowanie w dzienniku. Pisanie o rzeczach, którymi się martwisz może Ci pomóc uzyskać poczucie kontroli nad nimi i spojrzeć na nie bardziej racjonalnie. Ulgę przyniesie ci także rozmowa z członkiem rodziny lub przyjacielem.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-uspokajajacy/

Słuchmed badanie słuchu za darmo