5 argumentów za posiadaniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotnePrywatne ubezpieczenie zdrowotne

Ponad 50 proc. polskich gospodarstw domowych każdego roku korzysta z prywatnej opieki medycznej. Jako że wiąże się to z ogromnym wydatkiem, warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to opcja, która niesie ze sobą wiele zalet.

Mówi się, że aby korzystać z państwowych placówek medycznych trzeba wykazać się zdrowiem i cierpliwością, a przy tym mieć sporo czasu. Długi czas oczekiwania na wizytę (w przychodniach specjalistycznych nawet kilkanaście miesięcy) oraz spore kolejki – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób skłania się do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Szybszy dostęp do lekarzy, badań i zabiegów ambulatoryjnych

Posiadając prywatne ubezpieczenie zdrowotne, czas oczekiwania na konsultację lekarską, termin badania czy zabiegu zostaje skrócony do niezbędnego minimum.

Przykładowo, PZU gwarantuje wizytę u internisty, lekarza rodzinnego oraz pediatry maksymalnie w ciągu dwóch dni, zaś konsultacje u lekarza specjalisty – w ciągu pięciu dni. Wynika to między innymi z możliwości korzystania z ponad 1800 placówek zlokalizowanych w ponad 500 miastach.

Duża oszczędność pieniędzy

Ubezpieczenie zdrowotne daje dostęp do lekarzy POZ oraz lekarzy specjalistów bez jakichkolwiek limitów. Płacąc składkę za polisę, nie trzeba dodatkowo płacić za kolejne wizyty lekarskie, badania czy zabiegi ambulatoryjne – w ramach obowiązującej umowy.

Lepszy standard usług medycznych

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często mają podpisane umowy z prywatnymi placówkami medycznymi. Dla osób objętych polisą oznacza to zwykle dostęp do usług medycznych świadczonych na dużo wyższym poziomie oraz możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu medycznego.

Możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe pakiety

Ubezpieczenie zdrowotne pozwala rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe pakiety medyczne. Dzięki temu ubezpieczony zyskuje jeszcze więcej.

Ubezpieczenie zdrowotne w razie ciężkiej choroby – może obejmować takie schorzenia jak: niezłośliwy guz mózgu, nowotwór złośliwy, udar mózgu, zawał serca. Polisa obejmuje kompleksową opiekę lekarską i diagnostyczną, rehabilitację, a nawet wsparcie psychologiczne.

Zdrowotne ubezpieczenie lekowe – pozwala obniżyć koszty leczenia nawet o 80 proc., dzięki dodatkowym zniżkom na leki.

Możliwość objęcia opieką zdrowotną swoich bliskich

Ubezpieczenie zdrowotne jest polisą, która zapewnia ochronę ubezpieczeniową nie tylko ubezpieczonemu, ale również jego bliskim. Płacąc jedną składkę, można korzystać z nielimitowanych usług medycznych w razie potrzeby.

Jak wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Osoby zainteresowane prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym powinny zgłosić się do konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto jednak wcześniej porównać dostępne polisy – analiza pod względem zakresu ochrony i kosztów pozwoli podjąć słuszną decyzję. Decyzję, dzięki której dostęp do opieki medycznej będzie jeszcze szybszy i bardziej komfortowy.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo