3 modne elementy garderoby, które powinien mieć w szafie każdy mężczyzna

Elegancki senior w Polsce? Tak! Czasy się zmieniają!

Czasy, kiedy starsze osoby nie zwracały uwagi na modę minęły bezpowrotnie i bardzo dobrze. Teraz spotykamy na ulicach osoby, które pomimo wieku, zawsze wyglądają modnie i elegancko. Aby więc zadbać o swój codzienny wygląd, a przy tym bardzo dobrze się prezentować, warto mieć w szafie nie tylko ubranie, ale także kilka niezbędnych akcesoriów.

Oto rzeczy, których nie może zabraknąć w garderobie seniora

  1. Kolorowe elementy garderoby sprawią, że w każdej sytuacji wygląda się modnie i elegancko. Barwny krawat, skarpetki czy poszetka (chusteczka wkładana do butonierki w marynarce) to gwarancja prezentacji zgodnie z najnowszymi trendami. Kolorowe dodatki odejmują także lat z metryki, a przy tym poprawią nastrój i wywołają uśmiech.
  2. Zawsze modna skóra, czyli skórzane elementy garderoby w każdej sytuacji prezentują się szykowanie. Są synonimem klasy i wyszukanego stylu, a to wiele mówi także o osobie, która je nosi. Oczywiście podstawa, o której nigdy nie wolno zapomnieć to pasek do garniturowych spodni oraz czyste i wypastowane buty. Ważne są także portfele, które wiele mówią o zamożności, ale też stosunku do pieniądza oraz mody. Warto mieć dwa. Pierwszy używany na co dzień, a w nim pieniądze, dokumenty oraz wszystko co niezbędne, czyli paragony oraz karty zarówno bankowe, jak i lojalnościowe. Drugi mniejszy, który z łatwością zmieści się w kieszeni marynarki, a w nim jedynie najważniejsze rzeczy, niezbędne podczas wizyty u bliskich, w kościele czy na takiej uroczystości jak ślub czy chrzciny. Wśród skórzanych dodatków można także wymienić wizytownik, etui na okulary albo na telefon.
  3. W szafie modnego dżentelmena nie może zabraknąć także biżuterii. Podstawą jest zegarek, a najlepiej co najmniej dwa. Jeden na co dzień, a drugi na specjalne okazje. Dodatkowo oczywiście spinki do koszul. Na rynku jest wiele modeli, zarówno klasycznych jak i bardziej nietuzinkowych i oryginalnych. Warto także wspomnieć o sygnetach, bransoletkach i łańcuszkach.

 

Wybierając dodatki i akcesoria modowe dla mężczyzn dobrze pamiętać o tym, że lepsze wrogiem dobrego, a co za dużo to nie zdrowo, dlatego warto mieć na uwadze to by dobierając elementy garderoby po prostu nie przesadzić, a zrobić to z gustem i smakiem. Czasami także warto o radę zapytać kogoś z rodziny lub ekspedientkę w sklepie. Na pewno każdy chętnie pomoże i doradzi, komuś kto chce wyglądać modnie.